Krvácíš! NOA, jsem DOKONALÁ!

11. ledna 2016 v 20:07 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Každá chceme být krásná a dokonalá. Mít půvabné tělo a dokonalé křivky. V dnešní době si oblékněte cokoliv a můžete o sobě prohlašovat, že jste dokonalá a krásná. Ale ne vždy tomu tak bylo.


Aby ženy v minuloti (cca 15.- 19. století) byly krásné a dokonalé, nosívaly korzet. Bílá látka s jemnou konstrukcí, jednou tkancí a dost strohách rozměrů. Tohle byl korzet! Ne to, co vidíte v dnešních obchodech. Hlavní rozdil je v tom, že ženy korzet nosily, aby jejich tělo bylo štíhlejší a podtrhlo právě ty tvary, které byly módní. Teď to můžete nosit jako dáreček pro přítele, ale zdaleka vám to neobtáhne tělo, jako před tím.
Jak se cítily, je asi jasné. Nemohly se nadechnout z plých plic a pokud neměly pod korzetem hedvábnou košilku, měly tělo od krve. Proč tohle dělaly, když to boleo? Protože dokonalost bolí. Chtěly vypadat dokonale a byly schopné proto trpět. Aby bylo jasné, tyhle ženy měly problém s trávením a zácpou. Vypadaly však božsky. V té době...

Aby jste v dnešní době vypadala krásně, nemusítě mít zácpu. Je tady však jeden rozdíl. Být krásná a elegantní, nebo krásná a zneuctěná.
Ženské tělo má dokonalé křivky a ženy zapomínají tyhle křivky zvýraznit.
Často si pletou slova IN a MÓDNÍ. Že v tom není rozdíl? Ale ano, je! Být za každou cenu IN, nepřináší úspěch. Být módní znamená do jisté míry elegantní. A toho není nikdy dost.

Mám jednoduchý názor. Žena musí vždy vypadat božsky! Být svá a dokonale upravená. Při výběru vůně přemýšlet nad celým dnem a boty sladit s kabelkou.
Určitě se vyjádřím k tomuhle někdy víc. Teď jen dodám, žena, která odprostila ženy od korzetů, neodprostila ženy od módy a elegantnosti. Naopak. Přinesla další a další prvky božkosti. Uhádnete o kom mluvím? Napiš do komentáře.

Jako v korzetu neznamená jen zničení tělo, znamená to znak půvabnosti a elegantnosti.

OBR. WIKIPEDIE
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hrobárová Dcéra Hrobárová Dcéra | Web | 11. ledna 2016 v 20:25 | Reagovat

žeby Mary Phelps Jacobová? 8-O

2 youngphotos youngphotos | 11. ledna 2016 v 20:38 | Reagovat

[1]: Né :)

3 Hrobárová Dcéra Hrobárová Dcéra | Web | 11. ledna 2016 v 20:44 | Reagovat

:-D Sakra, vedľa

4 R R | 11. ledna 2016 v 20:55 | Reagovat

Jakub Janouch Varování! Pokračujte čtení! Nebo zemřete, i kdyby jste se podíval na slovo varování! Byla jednou jedna holčička jménem Clarissa, byla deset let a žila v blázinci, protože zabila její matka a její táta. Má tak špatné šla zabít všechny zaměstnance v nemocnici, takže čím víc-vláda rozhodla, že nejlepší nápad byl, aby se jí zbavit tak zřídili speciální místnost ji zabít, jako humánní, jak je to možné, ale to se pokazilo stroj Používali pokazilo. A ona tam seděl v agónii hodin, než umřela. Teď každý týden v den její smrti se vrátí k osobě, která čte tento dopis, v pondělí večer v 12:00 ráno, ona hrůzu do svého pokoje a vás zabije pomalu, řezáním tě a sledovat tě vykrvácet. Teď to poslat do dalších deseti obrázky na tuhle stránku, a ona bude strašit někoho jiného kdo nemá. Tohle není falešný. Podle všeho, jestli u kopírovat a vložit tohle do deseti komentářů v příštích deseti minut u bude mít nejlepší den vašeho života zítra. U bude buď dostala pusu nebo se ptal, jestli u zlomit tento řetězec u bude vidět mrtvou holčičku ve tvém pokoji dnes v noci. Za 53 minut bude někdo muset říct miluju tě nebo im líto

5 ladypilgrim ladypilgrim | Web | 11. ledna 2016 v 22:18 | Reagovat

Coco Chanel byla jedna z těch, které ženy oblékala pohodlně a stáhla z nich nepohodlné korzety...ale i když korzet je mučící nástroj...pro některé sexy zbraň...a ne všechny ženy byly vychrtlé..hlavně ženy moc dobře věděly jak se natvarovat...a móda je neúprosná v každé době, ale byly dámy rebelky.. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama