Leden 2016

Úkol č. 3

28. ledna 2016 v 12:00 | ZIP_photos |  *Evolution*
Najdi v literatuře nebo na internetu slova z dialektu. Vyber si dvě oblasti v ČR a z každé najdi alespoň 5 slov a uveď i jejich význam ve spisovné češtině.
Vybrala jsem si dvě, pro mě dosti neznámé nářečí, Hanácké a Brněnské. Musím říct, že jejich slovníky na internetu v sobě skrývají velké perly! Mám pro vás menší anketku, tak nezapomeň hlasovat.
Hanácké:
 • Košla - brusle
 • Ocaplované - otrhané
 • Pinkosárek - malý chlapec
 • Scat - silně pršet
 • Trcek - malý kousek
Hantec (Brněnské nářečí)

 • Ciferník - obličej
 • Gólka - svatba
 • Čapy - nohy
 • Glgat - pít
 • Kysat - spát

Sníh už máme, co dál?

25. ledna 2016 v 18:43 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Kolik z vás čekalo na pořádný sníh? A vidíte... Nasněžilo!
Kolik z vás čekalo na lásku svého života? A vidíte... Přišla!
Kolik z vás čekalo na demokracii? A vidíte... Dočkali jsme se!

Dočkáme se však všeho? Dlouho dobu se zabývám myšlenkou, že historie je jako obraz budoucnosti. Což tedy znamená, že všechny krutosti se vrátí a absolutní mír nikdy nenastane. Ono je to ze stránky evoluční nemožné. Náš vývoj se ve válkách vyžívá.

I já čekám. Čekám dlouho a dlouho čekat budu. Dočkám se? Čekáte taky?Jednoho dne budu moct říct, že jsem ve svém životě bojovala za spravedlnost. Moje děti budou žít v míru. Nikdo nebude odsuzován za svou barvu kůže. Každé náboženství bude respektováno. Láska nebude trestána. A nikdo nebude chtít absolutní moc.

Co pro to udělám? Nebudu sedět na zadku a čekat bez činu. Budu se chovat a jednat tak, aby se vše splnilo. Pomůžete mi? Chcete, aby další generace měla lepší život? Čekejme, až přijde správná chvíle a bojujme.
Ta správná chvíle je v každém z nás. Možná se právě probouzí a možná se už probudila. Tak jednej!

Vem si na to pravítko!

19. ledna 2016 v 19:35 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Rozhodla jsem se psát občas i osobitěji. Ne vždy. (Koho to taky pořád zajímá.) Ale když bude vhodné téma, napíšu něco o sobě. Jako například teď. Téma týdne- Největší chyby.

Uvedu vám pár věcí, bez kterých není můj den úplný a dokážu je brát jako největší chyby. Možná se vám to bude zdát jako blbost nebo se v některých najdete a pochopíte, jaké to je.

 • Nepustit si ráno Spotify
 • Uvařit si špatnou kávu
 • Zjistit, že košile, kterou jsem měla na sobě mít, má skvrnu
 • Odběhnout od zrcadla, že ve škole ty vlasy doupravím ... (Ne, tohle se nikdy nepovede.)
 • Zašpinit si během dne oblečení
 • Zjistit, že jsem si navolila špatný oběd
 • Nestihnout autobus a mrznout
A našlo by se toho mnohem víc. Že to jsou malichernosti, na kterých nestojí svět? Ano... Ale pro mě je důležité, aby každý den byl dokonalý. A všechny tyhle problémy, chybičky mi ho znepříjemní.

Našli jste se v tom?

Ve svém životě jsem udělala i velké chyby, jako každý. Jedna z velkých chyb byl výběr střední školy. Pokud to čte někdo, kdo se chystá na střední, přečti si pořádně následující větu a hlavně si ji někde zapiš: NIKDY SI NEVYBÍREJ ŠKOLU PODLE NĚKOHO. I kdyby na tu školu chodil Messi, nechoď tam, pokud to opravdu nechceš. Proč? Dojde ti to. Budeš toho litovat.

Díky mé trvdohlavosti zapomínám na omluvy. Neberu to jako důležitou část přátelství, ale opak je pravdou. Učím se víc a víc omlouvat. Neomluvila jsem se párkrát včas a beru to jako velkou chybu ve svém životě.

Zamyslete se a hoďte mi do komentů pár vašich chyb. Můžou to být chyby jako nedobrá káva poránu nebo chyba, která vám změnila život.
(Foto by: Haní)

Úkol č. 2

14. ledna 2016 v 12:00 | ZIP_photos |  *Evolution*
Zamysli se, jakby jsi reagovala na zprávu, že vláda ČR rozhodla integrovat do naší země 200 000 migrantů. Po 10 000 do každého většího města a to i do města, ve kterém žiješ. Dva dny před příjezdem těchto to lidí, je vyhlášena v Praze masová demonstrace, která má cíl této situaci zabránit. (Vliv skupiny- Konformita.)
Osobně jsem se nikdy demonstrace neúčastnila. Popravdě mám strach právě z té masy, které jedná pod nátlakem a páchá i násilí. Je pravda, že nevím, jestli bych se nechovala stejně, ale nevyhledávám demonstrace, protože necítím potřebu takhle projet svůj názor. Je pravda, že v naší historii měla demonstrace úspěch, ale co si budeme povídat, komunismus byl na spadnutí delší dobu a tohle tomu určitě pomohlo, ale nebyla to ta největší síla. Tudíž si nemyslím, že by demonstrace mohla zabránit tomuto rozhodnutí a určitě bych se neúčastnila. Ne proto, že imigranty vítám s otevřenou náručí, ale protože mám strach z lidí v afektu a protože to nevidím, jako řešení.
Jelikož celá situace je mnohem složitější, než si většina lidí myslí, nerada bych tyhle demonstrace podporovala. Proč? Je potřeba si uvědomit, že kvůli téhle situaci se Evropa rozděluje. Demonstrace a jiné akce způsobují jen další oddálení se. To, co nastalo, není přece otázka jednoho roku. Jediný rozdíl je, že teď přicházejí ve velkém počtu. Nedokážeme zabránit jejich příchodu, tak proč bojovat násilím a tlakem, když jsme přece civilizovaní lidé, žijící ve 20. století a hlavně- ve svobodném světě. Nikdo si nemůže vybrat svůj původ, tudíž by mu neměla být brána ani jeho změna.
Buďme konformní, ale v názoru, že migranti potřebují pomoc, NAŠI pomoc. Můžeme přece fungovat jako před tím, jen se musíme stmelit a začít pracovat na nové budoucnosti. Na budoucnosti, kde už svět nebude rozdělen na Američany v Americe, Číňany v Číně nebo Afričany v Africe. Zapracujme na společné zemi, kde každý může žít tam, kde chce. Usmívající se

Krvácíš! NOA, jsem DOKONALÁ!

11. ledna 2016 v 20:07 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Každá chceme být krásná a dokonalá. Mít půvabné tělo a dokonalé křivky. V dnešní době si oblékněte cokoliv a můžete o sobě prohlašovat, že jste dokonalá a krásná. Ale ne vždy tomu tak bylo.


Aby ženy v minuloti (cca 15.- 19. století) byly krásné a dokonalé, nosívaly korzet. Bílá látka s jemnou konstrukcí, jednou tkancí a dost strohách rozměrů. Tohle byl korzet! Ne to, co vidíte v dnešních obchodech. Hlavní rozdil je v tom, že ženy korzet nosily, aby jejich tělo bylo štíhlejší a podtrhlo právě ty tvary, které byly módní. Teď to můžete nosit jako dáreček pro přítele, ale zdaleka vám to neobtáhne tělo, jako před tím.
Jak se cítily, je asi jasné. Nemohly se nadechnout z plých plic a pokud neměly pod korzetem hedvábnou košilku, měly tělo od krve. Proč tohle dělaly, když to boleo? Protože dokonalost bolí. Chtěly vypadat dokonale a byly schopné proto trpět. Aby bylo jasné, tyhle ženy měly problém s trávením a zácpou. Vypadaly však božsky. V té době...

Aby jste v dnešní době vypadala krásně, nemusítě mít zácpu. Je tady však jeden rozdíl. Být krásná a elegantní, nebo krásná a zneuctěná.
Ženské tělo má dokonalé křivky a ženy zapomínají tyhle křivky zvýraznit.
Často si pletou slova IN a MÓDNÍ. Že v tom není rozdíl? Ale ano, je! Být za každou cenu IN, nepřináší úspěch. Být módní znamená do jisté míry elegantní. A toho není nikdy dost.

Mám jednoduchý názor. Žena musí vždy vypadat božsky! Být svá a dokonale upravená. Při výběru vůně přemýšlet nad celým dnem a boty sladit s kabelkou.
Určitě se vyjádřím k tomuhle někdy víc. Teď jen dodám, žena, která odprostila ženy od korzetů, neodprostila ženy od módy a elegantnosti. Naopak. Přinesla další a další prvky božkosti. Uhádnete o kom mluvím? Napiš do komentáře.

Jako v korzetu neznamená jen zničení tělo, znamená to znak půvabnosti a elegantnosti.

OBR. WIKIPEDIE

Koncem nechci začít

4. ledna 2016 v 20:08 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Máme tu nový rok a začínáme tématem- Poslední den mého života? Ano, hned mám větší chuť žít.

Zkusme si představit celou tuhle situaci jako koloběh života. Tedy, že ráno se narodíte a večer umřete. Takže máte jediný a zároveň poslední den života. Proč si to představit právě takhle? Protože nechci začínat koncem...

Kdybychom měli neomzené možnosti a mohli tenhle den prožít opravdu jak bychom chtěli, co by byl váš plán? Představme si, že jsme sice umřeli, ale máme jedinou možnost se narodit znovu a prožít jediný a poslední den.
Někteří z nás by strávili celý den s rodinou a omluvili se za chyby, co napáchali. Jiní by holdovali alkoholu a snažili si tenhle det užít v klubech s přáteli. Možná by se našel někdo, kdo by listoval v rodinném albu a vzpomínal. Někdo by letěl do Las Vegas a celý den hrál. Ano, možností je neomezeně. Co by byla vaše náplň?

Za mě? Nejsem si jistá. Ono strávit čas s rodinou je úžasná věc, ale protože den má jen 24 hodin, nejsem si jistá zda bych vše stihla. Mimo jiné bych ráda proletěla nejkrásnější místa světa, zkusil vše, co jsem nestihla a nakonec si pustila Joe Cockera.

Všem vám přeji hodně štěstí v novém roce, jen to nejkrásnější. Milujte a budete milováni. Věřte a víra vám oplatí. Pomáhejte a bude vám pomoci. Usmívající se