To, co milujeme, je předmětem našeho nejhlubšího poznání.

7. prosince 2015 v 18:39 | ZIP_photos |  Lost papers
Najít ztracený klíč, oblíbený šátek, novou propisku nebo zapadlý krámek je užásný pocit. Ale dá se vše v životě najít? Existuje skrýš ve které vše zmizí a nic nikdy znovu nenajdeme? Nebo existují věci, které známe povrchně, ale nikdy je neobjevíme úplně? Ano. Tyhle věci dávají světu tajemno a smysl, proč má člověk hledat, žít a nepřestávat doufat.

Kdy najdeme vše co potřebujeme?
Možná na sklonku života, možná ve 30 a možná to nikdy nenajdeme. Smutné? Možná ano, ale na místě je otázka- CO VŠE POTŘEBUJEME NAJÍT.

1) Láska
Ano, najít lásku na celý život, strávit s ní ty nejkrásnější chvíle a být šťastný. Snad sen každého člověka. Reálny? Otázka na tělo. Jsme ochotni se pro partnera obětovat, přehlížet chybky a dělat vše proto, aby vztah fungoval?

2) Peníze
Money, money, MONEY! Není jich snad nikdy dost. Koupit si nové auto, splatit dům a válet se 3 měsíce u može v 5* hotelu.
Jenže peníze nepadají do klína a lidé je vždy postrádají. Recept na výrobu peněz nemám, ale vím, že z mála se dá koupit obrovský štěstí. Oblíbená zmrzka, čaj a nebo nové boty. Materialista pochopí, duchovní nebude peníze postrádat. :)

3) Štěstí
Štěstí je krásná a přepychová věc... Je na čase otevřít oči a radovat se z maličkostí. Pak je štěstí plný svět! :)

Otázka však je, zda nalezneme někdy sami sebe. Protože na tohle recept není. Každý se měníme, objevujeme nové věci a měníme i podstaty v našich životech. Tudíž definitivní já, NEEXISTUJE. Můžeme se řídit jedině naší osobností, ale i ta má svůj vývoj a z cholerika č. 10, se postupem stane cholerik č.5.

Jak najít sama sebe, nevím. Sama se hledám. Snad je to věkem? Společností? Netuším, ale možná je to dobře. Kdybych našla definitivní JÁ, co by mě pak překvapilo?

To, co milujeme, je předmětem našeho nejhlubšího poznání. (Samuel Taylor Coleridge)

Photo by Haní :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wic Wic | Web | 7. prosince 2015 v 19:05 | Reagovat

Moc hezký článek, úplně s tebou souhlasím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama