I snít o něm bolí

14. prosince 2015 v 18:54 | ZIP_photos |  Lost papers
Mé požadavky:
 • svoboda slova
 • svoboda lásky
 • svoboda náboženství
 • nikde žádný hladomor
 • zničení všech zbraní
 • mír
Že to není možné? Asi máte pravdu, není. Je pak vůbec možnost vytvořit Ideální svět? Má vůbec cenu na něj pomyslet?

Představit si Ideální svět, umíme každý a u mnohých z vás by se mé požadavky střetly. Ale realizace takového světa je malá. Proč?
 1. SVOBODA SLOVA - Úžasné věc, ale ať je demokracie velká jakkoliv, úplná svoboda slova neexistuje. Jelikož slova můžou ohrozit demokracii v prvotní fázi. A jelikož nikdy na světě nebudou všichni demokraticky smyšlející, je potřeba mít pravidla.
 2. SVOBODA LÁSKY - Tak důležitá věc, ale přesto omezováná. Lidé neumí ani v tak přirozené věci ponechat svobodu. Schovávají se za náboženství, ale ne vždy jsou věřící. Pokud člověku omezíme to jediné, pro co má smysl žít, proč je pak existence tak důležitá? Kdyby heterosexuálové byli slavnou 4% skupinkou na den, pochopili by závažnost tohohle problému. Jenže to se nikdy nestane.
 3. SVOBODA NÁBOŽENSTVÍ - Věř v to, v co chceš a budeš šťastný. Omezíš mě a já umřu.
 4. NIKDE ŽÁDNÝ HLADOMOR - Možná se nám to někdy povede. To by však člověk nemohl být posedlý vykořisťováním druhých. Když člověku odeberete jídlo, odeberete mu zdroj energie, slábne a je na vás závislý. Tohle chceme? Ano! Mít moc nad druhým je přirozenost člověka. Smutné...
 5. ZNOČENÍ VŠECH ZBRANÍ - "Nevím, čím se bude bojovat ve 3. sv. válce, ale ve 4. to budou klacky a kameny." Uhodnete, kdo to prohlásil? ...Buďme rozumní.
 6. MÍR - Probudit se a vědět, že je všude mír. Že lidé neumírají ve válce, děti nehladoví a politika dostala rozum. Zažijeme tohle někdy? Obávám se, že ne.
Člověk je na jednu stranu inteligentní tvor, ale na druhou až moc hloupý. Svoje pudy neovládáme tak, jak bychom měli. A svoje posedlosti upřednostňujeme, jako by to bylo v módě.

Jaký je váš Ideální svět? Dáme hlavy dohromady a zrealizujeme ho?


Foto: Haní :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama