Prosinec 2015

Sen o Vánocích

23. prosince 2015 v 21:10 | ZIP_photos |  Lost papers
Mé druhé já žije život, který je pro mě snem. Pokud bych mohla žít život takový, jaký si přeji, vypadal by asi takhle.

Probouzela bych se v bilé ložnici (ano, barva je důležitá. Bílá je znak nedotknutelné čistoty.) vedle dokonalé a z okna bych viděla park. Cestou do kuchyně bych si pustila gramofónovou desku. Nejlépe A. Franklin. Uvařila bych si čerstvou kávu, udělala teplé tousty a přečetla novinky na internetu.
Ve svém dokonalém šatníku bych si vybrala košili, kalhoty, hodinky, boty, sako a vůni.
Cestou do práce bych vyřídila soc. sítě a během dne už se k nim nevracela. Do svého obchodu bych chodila s čerstvou kávou a na všechny se usmívala. Navrhla bych košili, pochválila zaměstnance a v 7 odešla domů. Klidně bych šla do kina, divadla, na večeři, kamkoliv. A usínala bych v bílé ložnici vedle dokonalé.

Doufám a pracuji na tom, aby se právě tenhle sen splnil. A jelikož máme období Vánoc a splněných snů, snad i Vám se vše splní!!!
Užijte si Vánoce a hodně štěstí v novém roce!!! :)
Nezapomeňte, šířit svobodu znamená umírat v míru!Úkol č. 1

17. prosince 2015 v 12:00 | ZIP_photos |  *Evolution*
Které konflikty bych nikdy nechtěla řešit?
První z nich, je určitě zrada ve vztahu. Nedovedu si představit, jaký pocit mají lidé, kteří podvedli nebo byli podvedeni.
Jelikož nastává otázka- Mám odpustit nebo Bude mi odpuštěno? Osobně nevím, zda bych něco takového odpustila, jenže když člověka milujeme, pak mu odpustíme vše. Ale nemyslím si, že je to možné. Lidé sice dělají chyby, ale tohle je zrada. Na druhou stranu, každý si zaslouží druhou šanci. Několikrát jsem však slyšela, že kdo podvedl jednou, podvede znovu.
Proto tenhle konflikt nechci nikdy řešit, protože nevím správné řešení a nikdo se nechce spálit 2x. Doufám, že věrnost, kterou budu slíbit, mi bude opětována. Usmívající se

Co nejvíce nesnáším na druhých lidech, čím mě dráždí?
Tak toho je opravdu spousta. A to proto, že na někom mně vadí jeho umíněnost, ale na někom ji obdivuji.
Je však jedna věc, kterou neskousnu. Lež.
Kolik lží už bylo vyřčeno, ale kolika lidem to opravdu pomohla? Říká se sice, že není lež jako lež. Ale co to mění na faktu, že to není pravda?
Osobně lžu. Lžu o věci, která ubližuje mně. Ale nemůžu vyslovit pravdu, není na to vhodný čas. Jsem tedy lhář. Ale prosím, nelžete. Lež bolí a utrápí vás. Upřímnost bolí, ale člověka posílí.


Čím asi já dráždím ty druhé?
Nechala jsem si od kamarádky napsat pár věcí, které by sem patřily:
· Svým dirigováním ostatních (občas)
· Náladovost
· Vztekáním na ostatní
· Řvaní, paličatost
Vše z toho je mi známé a uznávám, že taková jsem. Utváří to mou osobnost. Ale když už něco dělám, dělám to naplno a dirigování ostatních je mým primárním bodem pro přehlednost a úspěšnost.
Neznamená to však, že to nemohu změnit. Omezím vše, co blízkým vadí, a budu se snažit, abych pro druhé nebyla ten mrzuta, co pořád brblá a řve. Jsem ráda, když mi někdo upřímně řekne, co je špatně a nelže mi do očí. Jak bych se pak mohla změnit, kdyby mi lhal? Každý máme chyby.

(Vyplňte anketku :) )

I snít o něm bolí

14. prosince 2015 v 18:54 | ZIP_photos |  Lost papers
Mé požadavky:
 • svoboda slova
 • svoboda lásky
 • svoboda náboženství
 • nikde žádný hladomor
 • zničení všech zbraní
 • mír
Že to není možné? Asi máte pravdu, není. Je pak vůbec možnost vytvořit Ideální svět? Má vůbec cenu na něj pomyslet?

Představit si Ideální svět, umíme každý a u mnohých z vás by se mé požadavky střetly. Ale realizace takového světa je malá. Proč?
 1. SVOBODA SLOVA - Úžasné věc, ale ať je demokracie velká jakkoliv, úplná svoboda slova neexistuje. Jelikož slova můžou ohrozit demokracii v prvotní fázi. A jelikož nikdy na světě nebudou všichni demokraticky smyšlející, je potřeba mít pravidla.
 2. SVOBODA LÁSKY - Tak důležitá věc, ale přesto omezováná. Lidé neumí ani v tak přirozené věci ponechat svobodu. Schovávají se za náboženství, ale ne vždy jsou věřící. Pokud člověku omezíme to jediné, pro co má smysl žít, proč je pak existence tak důležitá? Kdyby heterosexuálové byli slavnou 4% skupinkou na den, pochopili by závažnost tohohle problému. Jenže to se nikdy nestane.
 3. SVOBODA NÁBOŽENSTVÍ - Věř v to, v co chceš a budeš šťastný. Omezíš mě a já umřu.
 4. NIKDE ŽÁDNÝ HLADOMOR - Možná se nám to někdy povede. To by však člověk nemohl být posedlý vykořisťováním druhých. Když člověku odeberete jídlo, odeberete mu zdroj energie, slábne a je na vás závislý. Tohle chceme? Ano! Mít moc nad druhým je přirozenost člověka. Smutné...
 5. ZNOČENÍ VŠECH ZBRANÍ - "Nevím, čím se bude bojovat ve 3. sv. válce, ale ve 4. to budou klacky a kameny." Uhodnete, kdo to prohlásil? ...Buďme rozumní.
 6. MÍR - Probudit se a vědět, že je všude mír. Že lidé neumírají ve válce, děti nehladoví a politika dostala rozum. Zažijeme tohle někdy? Obávám se, že ne.
Člověk je na jednu stranu inteligentní tvor, ale na druhou až moc hloupý. Svoje pudy neovládáme tak, jak bychom měli. A svoje posedlosti upřednostňujeme, jako by to bylo v módě.

Jaký je váš Ideální svět? Dáme hlavy dohromady a zrealizujeme ho?


Foto: Haní :)

To, co milujeme, je předmětem našeho nejhlubšího poznání.

7. prosince 2015 v 18:39 | ZIP_photos |  Lost papers
Najít ztracený klíč, oblíbený šátek, novou propisku nebo zapadlý krámek je užásný pocit. Ale dá se vše v životě najít? Existuje skrýš ve které vše zmizí a nic nikdy znovu nenajdeme? Nebo existují věci, které známe povrchně, ale nikdy je neobjevíme úplně? Ano. Tyhle věci dávají světu tajemno a smysl, proč má člověk hledat, žít a nepřestávat doufat.

Kdy najdeme vše co potřebujeme?
Možná na sklonku života, možná ve 30 a možná to nikdy nenajdeme. Smutné? Možná ano, ale na místě je otázka- CO VŠE POTŘEBUJEME NAJÍT.

1) Láska
Ano, najít lásku na celý život, strávit s ní ty nejkrásnější chvíle a být šťastný. Snad sen každého člověka. Reálny? Otázka na tělo. Jsme ochotni se pro partnera obětovat, přehlížet chybky a dělat vše proto, aby vztah fungoval?

2) Peníze
Money, money, MONEY! Není jich snad nikdy dost. Koupit si nové auto, splatit dům a válet se 3 měsíce u može v 5* hotelu.
Jenže peníze nepadají do klína a lidé je vždy postrádají. Recept na výrobu peněz nemám, ale vím, že z mála se dá koupit obrovský štěstí. Oblíbená zmrzka, čaj a nebo nové boty. Materialista pochopí, duchovní nebude peníze postrádat. :)

3) Štěstí
Štěstí je krásná a přepychová věc... Je na čase otevřít oči a radovat se z maličkostí. Pak je štěstí plný svět! :)

Otázka však je, zda nalezneme někdy sami sebe. Protože na tohle recept není. Každý se měníme, objevujeme nové věci a měníme i podstaty v našich životech. Tudíž definitivní já, NEEXISTUJE. Můžeme se řídit jedině naší osobností, ale i ta má svůj vývoj a z cholerika č. 10, se postupem stane cholerik č.5.

Jak najít sama sebe, nevím. Sama se hledám. Snad je to věkem? Společností? Netuším, ale možná je to dobře. Kdybych našla definitivní JÁ, co by mě pak překvapilo?

To, co milujeme, je předmětem našeho nejhlubšího poznání. (Samuel Taylor Coleridge)

Photo by Haní :)