Není špatný kouzelník

16. listopadu 2015 v 21:07 | ZIP_photos |  Lost papers
Představte si svět, kde mávnutím proutku budete milionářem. Kde díky živé vodě ožijí vaší blízcí. Na vašem stole bude stát kouzelný měšec. V šatníku budete mít kouzelný plášť. A váš prsten vykouzlí vše, na co pomyslite. Dokonalé?


Pohádky jsou plné kouzel a každý z nás si přál být tou dokonalou princeznou, kterou si vezme dokonalý princ.
Mít měšec, který nebude nikdy prázdný. A nebo snad mít kouzelný prsten Arabely, který vykouzlí vše.
Ano, dětský svět dovoluje "žít" v kouzlech. Dokonce i triky, které vidí naše děstké oči, nám přidjou dokonalé. Trik s ženou, která má tělo "vejpůl", muž uvězněný v uzavřené kleci, se dostane ven za pár minut a nebo ty nejstarší triky- karty!

Později však zjistíme, že kouzla neexistují. Jsme zklamaní a chceme, aby svět byl plný kouzel. Co je však na tom tak nemožné?

Nemám na mysli živou vodu ani kozelný proutek. I když ano, tyhle dvě věci by svět udělaly dokonalým, ale naše možnosti vytvářet kouzla, nejsou omezená. Naopak. Kouzlo spočívá v jednoduchém principu. Dobré kouzlo= úsměv a radost. Chápete? Kouzlo vytvoříte.

Pokud bychom začli žít život, který chceme a který nás dělá šťastnými, kouzlíme. Přeci, každý máme přátelé a co chceme? Aby byli šťastní. Tak jako naše rodina, náš partner i náš mazlíček. Co pro ně děláme? Kočku krmíme, partnera milujeme, rodinu respektujeme a přátelé bavíme. Vídíte, co děláte? Kouzlíte! Nepřestávejte věřit v zázraky, dějí se! Jen nesmíme zavírat oči, když zlo přichází. Nechte je otevřené a snažte se kouzlit. Umíme to.Kouzlo. Jak pohádkové slovo. Nicméně, každý umíme kouzlit. Nebojte se. Není špatné kouzlo, pokud si čaroděj věří. ČARUJ. .. Život bez kouzel? Já ho nechci. A ty?

PHOTO- Hanní Líbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marka Marka | Web | 16. listopadu 2015 v 21:20 | Reagovat

:') žiju stále v pohádkách :) a máš pravdu, že umíme kouzlit, jenom člověku občas trvá dlouho než na to přijde a když na to přijde včas, nechá si to zkazit svojí blbostí :) jdu čarovat.. :) přátelství bez kouzlení a láska bez čar taky nejdou

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama