Jen slovo... Vážně?

10. listopadu 2015 v 20:31 | ZIP_photos |  Lost papers
Slibuji, nesnáším, zabiji, miluji.... 4 slova, 4 rozdílné pocity, 4 různé situca. Myslíme to však opravdu v prvé míře? Exituje nějaká váha slova? Můžeme ji brát vážně? ... Sílá slov.

Naše emoce ovládají naše chování. Je velmi málo lidí, kteří by vždy zachovali chladnou hlavu. Sopka, která v nás bublá občas přeteče a my vysovlíme hromadu slov. Sopka se uklidná, pára vyprchá a my si uvědomíme, co vše jsme vyslovili. Litujeme toho?

Neměli bychom zapomínat, že naše slova v afektu jsou vyslovena z určitého důvodu. Náš mozek během pár sekund člověka zanalyzoval, vzpomněl si na společné chvíle a i na negativa, které nemáme na člověku rádi. Právě díky této analýze vyslovíme celou tu hromadu. Ta hromada je upřímná a mnohdy pravdivá. Sílá slov je tedy naplněna. Po okraj. Úplně.


Jenže se tady schovává jedno slovíčko- miluji. Tohle přeci neříkáme v afektu, v hádce. Říkáme ho, protože se cítíme dobře, šťastní... Ale vážně jen tehdy?
Naše tělo na tohle slovo reaguje velmi hormonálně. Po tomto slovíčku bouchne sopka taky, ale hormonů. Tělo je zaplaveno endorfínem a jednáme v "opilosti" lásky. Co však následuje pak, když už nás člověk nemiluje? Sopka vysychá. Teprve teď.

Slibuj, ale jen to, co můžeš splnit. Každý z nás sliboval, ale nedodržel. Ať už důvody jekékoliv, zklamali jsme.

Díky mému článku to vypadá, že síla slov končí negativně. Ale může to být i jinak. Sílá slov závisí na nás a sílu vkládáme my. Jak to vyslovíme, kdy a komu. Díky těmto věcem uděláme slovo neobyčejným a nezapomenutelným.


(Haní foto :) )

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama