Listopad 2015

Neumřeme.

23. listopadu 2015 v 21:18 | ZIP_photos |  Lost papers
Naše naposled, bude vypadat nějak takhle.

Potkáme se ráno, ale nebudu schopná ti něco říct. Podíváme se na sebe jako obvykle, beze slov, bez mimiky. Obě však budeme vědět, na co myslíme. Jak trapné ticho a situace opět nastala.

Napíšu ti SMS. I když číslo nemám uložené, můj mozek si ho schoval.
Počkám tě v šatně.
Obejmu tě. Popřeju ti hodně štěstí. Odejdu.
Nic neřekneš. Nic nenapíšeš.

Neumřeme, jen se už neuvidíme každý den. Nezapomeneme, jen si to nepřiznáme.

Každý příběh má svůj konec. Svoje NAPOSLED. Tak i naše.

Není špatný kouzelník

16. listopadu 2015 v 21:07 | ZIP_photos |  Lost papers
Představte si svět, kde mávnutím proutku budete milionářem. Kde díky živé vodě ožijí vaší blízcí. Na vašem stole bude stát kouzelný měšec. V šatníku budete mít kouzelný plášť. A váš prsten vykouzlí vše, na co pomyslite. Dokonalé?


Pohádky jsou plné kouzel a každý z nás si přál být tou dokonalou princeznou, kterou si vezme dokonalý princ.
Mít měšec, který nebude nikdy prázdný. A nebo snad mít kouzelný prsten Arabely, který vykouzlí vše.
Ano, dětský svět dovoluje "žít" v kouzlech. Dokonce i triky, které vidí naše děstké oči, nám přidjou dokonalé. Trik s ženou, která má tělo "vejpůl", muž uvězněný v uzavřené kleci, se dostane ven za pár minut a nebo ty nejstarší triky- karty!

Později však zjistíme, že kouzla neexistují. Jsme zklamaní a chceme, aby svět byl plný kouzel. Co je však na tom tak nemožné?

Nemám na mysli živou vodu ani kozelný proutek. I když ano, tyhle dvě věci by svět udělaly dokonalým, ale naše možnosti vytvářet kouzla, nejsou omezená. Naopak. Kouzlo spočívá v jednoduchém principu. Dobré kouzlo= úsměv a radost. Chápete? Kouzlo vytvoříte.

Pokud bychom začli žít život, který chceme a který nás dělá šťastnými, kouzlíme. Přeci, každý máme přátelé a co chceme? Aby byli šťastní. Tak jako naše rodina, náš partner i náš mazlíček. Co pro ně děláme? Kočku krmíme, partnera milujeme, rodinu respektujeme a přátelé bavíme. Vídíte, co děláte? Kouzlíte! Nepřestávejte věřit v zázraky, dějí se! Jen nesmíme zavírat oči, když zlo přichází. Nechte je otevřené a snažte se kouzlit. Umíme to.Kouzlo. Jak pohádkové slovo. Nicméně, každý umíme kouzlit. Nebojte se. Není špatné kouzlo, pokud si čaroděj věří. ČARUJ. .. Život bez kouzel? Já ho nechci. A ty?

PHOTO- Hanní Líbající

Dreams HAVE TO comes TRUE

14. listopadu 2015 v 13:04 | ZIP_photos
"I have a dream that my four little children will one day live in a nation where they will not be judged by the color of their skin but by the content of their character.I have a dream today."


Proč se dějí takové hrůzy? Co potřebujeme ještě zažít, abychom pochopili sílu míru? Kolik lidí musí umřít, aby jsme si uvědomili problém? Kolik slz nás bude stát nový svět?

Chci lepší svět. Svět, kde bude svoboda slova, lásky i víry. Je víra problém? Proč?
Nechci žít ve strachu. Nechci, aby lidé umírali. Nechci válku.
Slyší mě někdo? Kolik nás musí být, aby se svět zlepšil?

Zmeňme svět. "Love is all you need"
Pray For Paris


Jen slovo... Vážně?

10. listopadu 2015 v 20:31 | ZIP_photos |  Lost papers
Slibuji, nesnáším, zabiji, miluji.... 4 slova, 4 rozdílné pocity, 4 různé situca. Myslíme to však opravdu v prvé míře? Exituje nějaká váha slova? Můžeme ji brát vážně? ... Sílá slov.

Naše emoce ovládají naše chování. Je velmi málo lidí, kteří by vždy zachovali chladnou hlavu. Sopka, která v nás bublá občas přeteče a my vysovlíme hromadu slov. Sopka se uklidná, pára vyprchá a my si uvědomíme, co vše jsme vyslovili. Litujeme toho?

Neměli bychom zapomínat, že naše slova v afektu jsou vyslovena z určitého důvodu. Náš mozek během pár sekund člověka zanalyzoval, vzpomněl si na společné chvíle a i na negativa, které nemáme na člověku rádi. Právě díky této analýze vyslovíme celou tu hromadu. Ta hromada je upřímná a mnohdy pravdivá. Sílá slov je tedy naplněna. Po okraj. Úplně.


Jenže se tady schovává jedno slovíčko- miluji. Tohle přeci neříkáme v afektu, v hádce. Říkáme ho, protože se cítíme dobře, šťastní... Ale vážně jen tehdy?
Naše tělo na tohle slovo reaguje velmi hormonálně. Po tomto slovíčku bouchne sopka taky, ale hormonů. Tělo je zaplaveno endorfínem a jednáme v "opilosti" lásky. Co však následuje pak, když už nás člověk nemiluje? Sopka vysychá. Teprve teď.

Slibuj, ale jen to, co můžeš splnit. Každý z nás sliboval, ale nedodržel. Ať už důvody jekékoliv, zklamali jsme.

Díky mému článku to vypadá, že síla slov končí negativně. Ale může to být i jinak. Sílá slov závisí na nás a sílu vkládáme my. Jak to vyslovíme, kdy a komu. Díky těmto věcem uděláme slovo neobyčejným a nezapomenutelným.


(Haní foto :) )


Neoriginální? Co už...

4. listopadu 2015 v 19:51 | ZIP_hotos |  Lost papers
Na začátek by nebylo úplně špatné definovat zálibu. Takže záliba= Hobby nebo koníček je soustavná činnost, kterou se lidé zabývají ze zájmu, ze záliby a ve svém volném čase. Neslouží k obživě, ale pro potěšení a pocit seberealizace.(Zdroj- Wikipedie)

Jen tak pro upřesnění, co to vůbec záliba je. Protože některým lidem připadá, že zálib ubývá a lidé je ani nevyhledávají. Vina je prý na straně médií a soc. sítích. Nicméně, já si tohle nemyslím. Polde mě je zálib velké množství a naopak, lidé je vyhledávají a hlavně- originalita na 1. místě!

Asi není potřeba zmiňovat záliby jako jsou čtení, fotbal, nakupování, vaření, pletení, vyšívání, kutilství, jelikož nejsou tak neobvyklé. Možná pletení a vyšívání je trochu "RETRO", ale pořád je dost rozšířené. Na těchto zálinách není nic špatného. Naopak! Jsou to kvalitní zábavy a měli bychom je udržovat. Sama mám neoriginální zábavy, jako jsou, běh, divadlo, čtení, sledování seriálů, popřípadě psaní.
Ale protože se máme zabývat "ZVLÁŠTNÍ ZÁLIBOU" vybrala jsem podle internetu pár takových, které už tak kde kdo nedělá.

  1. Muž, který si hraje na mrtvého
  2. Muž, který stává reportérům za zády
  3. Muž, který dává cizincům desetidolarovky
  4. Kluk, který bučí
  5. Muž, který sbírá piluky Extáze
  6. Muž, který tetuje auta
  7. Muž, který žaluje
Zdroj- Tv Nova

Pokud si povšimnete, jsou to jen muži! Buďto Tv Nova byla zaujatá, nebo jsou jen muži ti, kteří se nespokojí s pletením a vařením.
Samotná kategorie zvláštních zálib, jsou určitě úchylky, které by sem mohly patřit. Ale to zase jindy! Počtěte si, co vše MUŽI dělají ve svém volném čase. Třeba vás inspirují. Já zůstanu u toho divadla. Raději...

Co se týká fotečky! - Nemá pointu s článkem, jen dokonale zkrášlí blog. A- foto by HannÍ!