Breč! Jen tak to prožiješ!

7. srpna 2015 v 16:02 | ZIP_hotos |  Lost papers
Ať už téma týdne vymyslel kdokoliv, právě jim cloumaly emoce. Téma- Emoce a jiné nesmysly, zní dost zabarveně. Někdo neměl dobrý den. ;-)

V podstatě se k tomu nedá moc vyjádřt, jelikož každý víme, že emoce jsou součástí našeho JÁ a že se jimi občas řídíme. Je to dobře? Nic špatného na tom není. Emoce totiž vylíčí situaci dost subjektivně, ale kdo se pořád zajíá o objektivnost? Není to už trochu nuda, když je člověk racionální a vše dělá správně? ... Ano, s klidnou hlavou se dají věci vyřešit, ale ne dostatečně prožít. Díky emocím prožíváme zážitky intenzivněji a pamatujeme si je mnohem víc. Příklad...
Koukáte na film. Sedíte s kamarádem na pohovce a je tady dojemná chvíle. Vaše emoce vám radí- breč, prožij to! Ale vaše racionálnější JÁ říká- netrapči, je tu kámoš! ... Nevím, co je lepší. Záleží, jaký kámoš to je. I kdyby jste nebrečeli, pusť te si to později znova, až budete sami. Proč? Protože si všichni pamatujeme proč brečíme.

Emoce se často spojují s láskou, tedy s citem. Pozor, emoce a city není totéž, ale spolupracují. Pokud k někomu cítíme lásku- cit, naše emoce jsou intezivnější, když nás chválí nebo sekýruje. Stejně tak je to u nenávisti a štěstí a další hromadou citů.

Pokud jsou pro vás emoce nesmyslem, jste zrovan silně amočně ovlivněni. Nic si z toho nedělejte, emoce mizí tak rychle, jak přicházejí. Ale jsou tady. Pořád... A budou. Proto brečíme u Titaniku, u svatby, u pohřbu... Nechme emoce plynout. Zapamatujeme si chvíle intenzivněji, lépe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mischelle Mischelle | Web | 7. srpna 2015 v 20:22 | Reagovat

Ahoj ráda bych tě nominovala do tagu Liebster award, více o tagu se dozvíš zde:
http://newbegining.blog.cz/1508/tag
Budu ráda, když se do něho zapojíš, ale samozřejmě nemusíš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama