Dav není systém.

21. července 2015 v 11:50 | ZIP_hotos |  Lost papers
Pro mnohé lidi nejhorší věc! - Nesmíš jít s davem. Plav proti proudu. V podstatě, je to možné? Je možné vybočit z davu ve světě, kde nejpodivnější člověk je normální? Ve světě, kde hranice nenormálního jsou tak široké, že můžete še? ... Dokážeš vypočit z davu?

Je důležité, uvědomit si, proč chceš vybočit. Protože pokud chceš jen vynikat, není to ten správný důvod. Dav by ti měl ubližovat, omezovat tě, abys měl důvod vybočit. Proč? No přeci, nač vybočovat, když máš vše! Pak se jedná o rozežranost a ta je v dnešním světě normální, úplně.
Být součástí davu znamená, že jsi v partě, jsi obohacován a můžeš existovat se vším, co chceš. Dav zahrnuje i skupinky, do kterých se přidáváme podle zájmů.
Takže co je na davu špatného? Nic... Dav je normální. Ale je tu jiný problém, který si lidé pletou s davem, SYSTÉM.

To je úplně jiné slovo, jiný význam. Ano, v podstatě dav je součístí systému, ale můžeš jít s davem proti systému. Jedná se o množství.
Systém v sobě zahrnuje části, ketré dav nemusí schvalovat, ale pokud je dav proti, v podstatě jen systém podporuje. Systém se nedá změnit, i když si to jedinci myslí. Není to možné, protože jedině tak věci funguje. Zda správně, je otázka.
Je to jako desková hra. Dodržuje pravidla. Ano, můžete je poměnit, ale už nehrajete stejnou hru. Takže ano, můžete couvat v systémě, ale už nejste součástí a to pak tíží trestem.

Být s davem není ostuda. Je to součást života. Smysl a víš, že někam patříš. Dav podporuj, jen si vyber ten správný. A systém? Nauč se respektovat a jen z něho vybírej to dobré. Nauč se z něho těžit to dobré. Pak budeš mít dokonalý dav v systémě, co se ti líbí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama