Nebesa bez nebe

15. června 2015 v 21:38 | ZIP_hotos |  Lost papers
"Přustupte blíž a neváhejte si zakoupit lístek na tenhle ďábelský kolotoč! Budete v nebesích za pouhých třicet korun!"
Jak lákavá věta. Stojíte u cuktovavé vaty a vaše dítě vás přemlouvá k tomuhle "zázraku". Co mte dělat. Cukrová vata ani vystřelený plyšák asi nestačí. Přece jen, je to den vašeho dítěte, tudíž kašlete na peníze a dospějte dítěti 5 minut na starém komunistickém řetízkáči.
Jak kolotoč funguje? Asi ne nijak zábavně, pokud nemáte správní ingredience.

1. Správný čas
Když na kolotoč nastoupíte ve 2 odpoledne, uvidíte jen masy lidí a větve, která vás mlátí do noh. Pokud však vyrazíte na kolotoč v 10 večer, uvidíte blikající světla a hvězdy. Kupu hvězd.
2. Limo nebo Pivo
Oranžáda je super, ale vyklopíte ji při prvním kroku z kolotoče. Ani si ho neužijete, protože váš žaludek bude volat o pomoc už během první minuty. Pivo sem a druhý tam, až z toho budete veselý maďar! Našlehat se a pak vstoupit na kolotoč! Vyklopíte to ven i v tomto případě, ale vaše pocity během jízdy nebudou tak realistické.
3. Hul, jinak neuvidíš nosorožce
Je super, sedět na kolotoči, kde není jen hnusná, oloupaná, železná konstrukce. Když si sednete na koníčka nebo přímo do bavoráku, je to určitě lepší. Ale tenhle kolotoč stojí o stovku víc. Proto stačí se pořádně zhulit a sednout na ten komunistický. Pocity? Světýlka nebyly nikdy veselejší.
4. Láska
Sedět vedle kámoše, co se přejedl vaty a každou chvíli mu něco uniká, není zrovna nejlepší únik z reality. Zkuste svou drahou polovičku posadit na kolotoč a užívat si tuhle jízdu společně.

Co je tak zvláštního na tomto kolotoči?
Nic... Je to obyčejný kolotoč, který vám na pár dní přistál ve městě a spolu s ním i jistí obyvatelé, kteří ho vlastní. Je těžké vybrat si kolotoč, protože to možná není ani možné. Tak, jako se narodíme s barvou pleti a místem narození, narodíme se i s kolotočem.

Co je na něm LŽÍ?
Když vám řeknou, že budete na kolotoči 5 minut, pravdou bude, že na něm budete 3 minuty a z toho 1 minutu budete čekat, až vystoupte nahiru.
Je pěkné slyšet, že uniknete do říše divů, jako Alenka, ale nikam vás to neunese. Na pár minut uvidíte všechny lidi miniaturní a budete si přát, aby prohnilá hnusná konstrukce měla kaz a vás to utrhlo do země nezemě. A tady je další lež! Co když syn majitele neměl náladu a nepodíval se na šroubek na vašem sedátku? Opravdu je vše v pořádku?

Kašlte na to! Jste na kolotoči, ze kterého během jízdy nemůžete slézt. Nebo snad ano? Zkoušeli jste někdy během jízdy zastavi jízdu? Vždyť vypínač je dole! Leda, že by vám někdo pomohl.. Ano, ale jak? Váš kamarád by musel projít kolem sedátek a ještě k tomu obejít majitele... Není možné.
Máte tedy možnost jedinou, sedět. Ano, vystoupíte a se slovy- už nikdy! Odcházíte.. Za rok uděláte přesně to samý. Máte však naději, že vy budete ten člověk, který bude na kolotoči 10 minut, že právě vás si plešatý majitel oblíbil a vám dá speciální jízdu. A že právě vy díky kolotoči uniknete.

Ať je vím kolik chce, sednete si na kolotoč. V 5 se kocháte, v 15 se muchlujete, ve 40 vzpomínáte a v 70 obdivujete pokrok techniky.
Kolotoč je součástí života a ikdyž je plný lží, nemůžete ho změnit. Radím vám jedno, pohodlně se usaďte, zavřete oči a zapamatujte si každou chvíli na kolotoči!

(www.instagram.com/zip_on_the_road)
Omlouvám se za chybky, texty po sobě nečtu, přišly by mi absurdní.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 L. L. | Web | 17. června 2015 v 20:15 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama