Jsi nic, jen ONA, kapka.

8. června 2015 v 20:36 | ZIP_hotos |  Lost papers
Kapka, zrnko písku, list na stromě nebo klacík v lese. Je v podstatě jedno, jak to pojmenujeme, mluvíme o miniaturní věci v obrovském systému. Pravidla jsou vždy stejná, samotný klacík v lese netvoří samotný les a list na zemi nepředstavuje celý strom. Je kapka výjimkou?

V podstatě není. Ale zní lépe, jak list a strom.
Kapka sem a kapa tam. V oceánu je jich miliarda miliard a přesto je nevidíme. Neuvědomíme si, když našlapujeme pomalu do moře, že jsou kolem nás jen kapky. Proč taky. Ono by to význam té vody nezměnilo.
Můžeme však kapku přirovnat k člověku. K jedinci, který je na celé zeměkouli malou kapkou v obrovském oceánu. Co to znamená?

Když se kapka zrodí, spadne z mraku do řeky, je to stejné, jako když se narodí člověk. Jde do nové společnosti, rodiny. Když se řeka vlévá do další řeky, člověk v téhlé fází začíná chodit do školy. Občas se řeka vyleje z koryta, no i člověk se občas dostane do problémů, na špatnou cestu. Ale řeka nakonec stejně skončí v další řece. Člověk po chybách se vrací k realitě. Měl by. Kdo cestu nenajde, skončí stejně jako voda v létě na cestě= vyschne, umře.
Řeka se spojí, další řeka= další etapa a pak se nachází v mořích, v oceánu. Co to znemaná pro člověka? V podstatě je to poznávání nových lidí a nových zkušeností. Nakonec se ztratí, zanikne. Ano, dýchá, žije. Ale ví o vás jen vaši nebližší. Nehledejme v tom negativismus, neopak. Být v oceánu a nechat se táhnout proudem, je pohodlné. Být v řece a jedinečný zní krásně, ale bojujete v s kameny a se suchem celý život.

Ještě je tu možnost, že budete kapka na okně. Tohle má svou výhodu, koukáte na život ostatních a můžete se smát hloupostí druhých, ale nezapoměňtě, že jste kapka, můžete uschnout, být setřeni.
Pokud budete mít štěstí, můžete si zvolit moře, oceán. Pokud ho mít nebudete, snažte se být kapkou, která zažila zajímavou cestu. V oceánu se najde dost kapek, co vám budou závidět, protože ne každá řeka je zábavná.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama