Povrchnost VS Štědrost..NE!

18. března 2015 v 21:22 | ZIP_hotos |  Lost papers
Být obohacen duchovně, nebo materiálně? Psychologie učí k rovnováze těchto dvou odlišných podstat života, ale opravdu je rovnováha možná? ... Ne tak úplně...
Vybrat si z MÍT nebo BÝT, můžeme. Podle toho se nám upraví podstaty života. Materiálně založený člověk utratí své peníze za drahé věci a bude z toho šťastný. Ano, bude. Zní to mnohdy povrchně, ale právě v tom je rozdíl podstat štěstí. Duševně založený člověk neutratí stejnou částku za jedno auto, ale peníze věnuje část na charitu, nebo se rozdělí s blízkými. Protože jeho podstata štěstí kví v radosti druhých.
Jenže tyhle dva rozdílné konce příběhu, udělají z jednoho povrchního a sobeckého člověka a z druhého milého, štědrého.
Ale opravu v tom není povrchnost. Jen rozdílnost v podstatě štěstí. A štěstí chce přeci každý.

Rovnováha není tedy tak úplně možná. Bylo by to fajn, protože pak bychom lidi neškatůlkovali. Ale vždy naše vlasrnosti a povaha, táhnou k jednomu více. A taky, nebyla by to nuda, kdybychom byli vyrovnaní? Kdo by si pak ty drahé auta kupoval?
Tudíž, rozhodněte se sami, jakou cestou pudete. Třeba se během života rozhodnete jinak. Přeci jenom, krize středníh věku dělá s lidmi svoje.

Já preferuju mít. Ale na druhou stranu, co se týká víry, tak je to velmi důležitá část mého života. Víra dokáže uzdravit. A toho si vážím na ní nejvíc. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Žolanda Žolanda | E-mail | Web | 18. března 2015 v 21:47 | Reagovat

Pěkně napsané ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama