Březen 2015

S.P.R.I.N.G.

26. března 2015 v 11:36 | ZIP_hotos |  Photos

Povrchnost VS Štědrost..NE!

18. března 2015 v 21:22 | ZIP_hotos |  Lost papers
Být obohacen duchovně, nebo materiálně? Psychologie učí k rovnováze těchto dvou odlišných podstat života, ale opravdu je rovnováha možná? ... Ne tak úplně...
Vybrat si z MÍT nebo BÝT, můžeme. Podle toho se nám upraví podstaty života. Materiálně založený člověk utratí své peníze za drahé věci a bude z toho šťastný. Ano, bude. Zní to mnohdy povrchně, ale právě v tom je rozdíl podstat štěstí. Duševně založený člověk neutratí stejnou částku za jedno auto, ale peníze věnuje část na charitu, nebo se rozdělí s blízkými. Protože jeho podstata štěstí kví v radosti druhých.
Jenže tyhle dva rozdílné konce příběhu, udělají z jednoho povrchního a sobeckého člověka a z druhého milého, štědrého.
Ale opravu v tom není povrchnost. Jen rozdílnost v podstatě štěstí. A štěstí chce přeci každý.

Rovnováha není tedy tak úplně možná. Bylo by to fajn, protože pak bychom lidi neškatůlkovali. Ale vždy naše vlasrnosti a povaha, táhnou k jednomu více. A taky, nebyla by to nuda, kdybychom byli vyrovnaní? Kdo by si pak ty drahé auta kupoval?
Tudíž, rozhodněte se sami, jakou cestou pudete. Třeba se během života rozhodnete jinak. Přeci jenom, krize středníh věku dělá s lidmi svoje.

Já preferuju mít. Ale na druhou stranu, co se týká víry, tak je to velmi důležitá část mého života. Víra dokáže uzdravit. A toho si vážím na ní nejvíc. :-)

Cesta ... a na konci nic.

11. března 2015 v 8:42 | ZIP_hotos |  Lost papers
Životní poslání, aneb smysl života? Máme ho všichni? Narodíme se s ním, nebo si ho musíme najít? Je jich víc? Má něco společného s náboženstvím? A pokud je, jak je rozděleno? Kdo má právo změnit svět, mít velkou rodinu, být hasičem?


Životní poslání = životní cesta, která dává životu smysl a nakonci cesty? Nic. Proč? Protože životní poslání je pouze cesta, během které měníte sebe a lidi o kolo. Až své životní poslání dokonáte, dostanete se třeba do nebe.
Zní to tedy, že životní poslání je spojedno s náboženstvím, ale nemusí tomu tak být.
Nábožentsví v historii hrálo obrovsku roli a v dnešní době (bohužel) také. A právě zde, se životní poslání objevuje. Ne však vždy kladně. Pokud má někdo nechat ze světa zmizet obyvatelstvo černé barvy nebo jiného vyznání, tak jak to změnit? Je to přeci životní poslání..... Ano, to zřejmně nezměníme.
Můžeme se ale probudit a najednou vědět, že našim životní posláním, je mít obrovskou šťastnou rodinu. Je to možné? ANO! Protože životní poslání = životní cesta a tu si zvolit můžeme.

Mám kamaráda a ten si za svoje životní poslání klade, že změní svět. Sproští ho peněz, postaví vše z lásky. Nebavme se o tom, zda to je či není možné. Bere to, jako svoje životní poslání, tudíž jeho názor nezměníme. Co je však podstatné, musíme si uvědomit, že NIKDY nesmí vaše životní poslání ohrožovat jiné lidi.

www.instagram.com/zip_on_the_road