Ale máma říkala, že můžu!

22. ledna 2015 v 19:03 | ZIP_hotos |  Lost papers
..."Zakazuji ti.." Ano, tuhle větu slyšel snad úplně každý. Nejčastěji snad od svých rodičů, kteří nám zakazují chodit ven, když dostaneme špatné známky, nebo snad- "Zakazuji ti to dělat, jsi na to moc mladý!" Rodiče nám hold plno věcí zakážou a my jsme pak naštavní.

Ve škole máme zakázáno žvýkat v hodinách (přesto se najde "rebel" a občas žvýkne), jíst v hodinách (ale když nás žaludek "prosí" o jídlo, máme ho snad ignorovat?) a nebo chodit ve venkovní obuvi (komu by se v létě chtělo přezouvat.. navíc, některé existence by si boty vážně sundávat neměly).

Ale jak moc dobře víme- Zakázané ovoce nejlíp chutná. Dělat věci, co se nesmí, nás baví, vyvoláme tím adrenalin a zábavu. Aspoň většinou.
Je však podstatné, že žijeme v demokratickém státu a spíše než ZAKÁZÁNO, máme většinu věcí povoleno. Což je dobře, dokud tím někoho neohrožujeme.

Ve světě je však zakázáno pár věcí, které mě vždy pobaví.
Třeba že, v Číně nesmíte jen tak vstát z mrtvých? Musíte mít povolení od vlády...
V Saudské Arábii si nesmíte zajít do kina. Od 8O. let jsou zakázany. V Brazílii nesmíte navštívít solárko. Opalování v místnosti je zakázáno. A na Novém Zélandu jsou zakázány vánoční a velikonoční reklamy.

Tohle mě prostě dostane.. Logiku v tom ani nehledejte.. Prostě to tak je! :-)
Je ale důležité, uvědomit si, proč jsou věci zakázáné a proč to neporušovat. Chráníme tím sami sebe a ostatní. Aspoň tak to vidím já. :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 simonadostal simonadostal | Web | 22. ledna 2015 v 19:18 | Reagovat

Krásně napsané a naprosto výstižné :-)
Máš moc hezký blog :-)

2 Kory Kory | Web | 29. ledna 2015 v 20:29 | Reagovat

Nevadilo by mi, kdyby zakázali vánoční a velikonoční reklamy. Náhodou, bylo by to naopak super! Třeba to tam mají tak proto, aby ty svátky přestaly být tak konzumní ..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama