Leden 2015

WINTER *_*

31. ledna 2015 v 13:01 | ZIP_hotos |  Photos


www.instagram.com/zip_on_the_road (Nestahujte fotky, díky :))

....aneb, Vážíme si věcí?

29. ledna 2015 v 20:12 | ZIP_hotos |  Lost papers
No tak tahle věta mě dokáže vážně naštvat! ...
Dáš si tohle, nebo TAMTO! Vyber si! Jasně... A co když obojí? Ne to přeci nejde!
Ale někdy si vybrat nemůžeš... Máš teď však šanci.

  • Život v Evropě (Česko, Slovensko, Německo...) Máš téměř vystaráno. Můžeš studovat, máš demokracii a hranice jsou ti otevřené.
  • Život v Africe .... O vodu se dělíš s celou vesnicí. Jídlo získáš zázrakem a na učení nemáš čas, protože tvoji rodiče potřebuji pomoc.
Jasně, otřepané... Ale opravdu nemáš na výběr kde se narodíš, takže je jasné, co si vybereš. Vážíš si toho však?

  • Jsi zdravý. Tvá rodina tě podporuje, máš super vyhlídky na budoucnost.
  • Jsi nemocný. Narodil ses jako zdravý, ale onemocněl jsi leukémii.
Velký extrém? Ale vůbec! Vážíš si svého zdraví? Udržuješ v tělo v harmonii a nevystavuješ ho nebezpečí?

Můžeme si vybrat, co si dáme na oběd, co si oblečeme, co budem poslouchat za hudbu, nebo kde budem studovat, jakým koníčkům se budem věnovat......
Máme na výběr strašně moc věcí! Ale vážíme si jich? Pokud se narodíme zdraví a v zapezpečené rodině, dokážeme to ocenit? Neříká se přeci nadarmo, že člověk si uvědomí co vše má, až o to přijde.

Nechci tady nikoho ponaučovat, ale přece jenom- VYBER SI je tak svobodná věta! A je potřeba uvědomit si, co nám umožňuje.

(www.instagram.com/zip_on_the_road)

Ale máma říkala, že můžu!

22. ledna 2015 v 19:03 | ZIP_hotos |  Lost papers
..."Zakazuji ti.." Ano, tuhle větu slyšel snad úplně každý. Nejčastěji snad od svých rodičů, kteří nám zakazují chodit ven, když dostaneme špatné známky, nebo snad- "Zakazuji ti to dělat, jsi na to moc mladý!" Rodiče nám hold plno věcí zakážou a my jsme pak naštavní.

Ve škole máme zakázáno žvýkat v hodinách (přesto se najde "rebel" a občas žvýkne), jíst v hodinách (ale když nás žaludek "prosí" o jídlo, máme ho snad ignorovat?) a nebo chodit ve venkovní obuvi (komu by se v létě chtělo přezouvat.. navíc, některé existence by si boty vážně sundávat neměly).

Ale jak moc dobře víme- Zakázané ovoce nejlíp chutná. Dělat věci, co se nesmí, nás baví, vyvoláme tím adrenalin a zábavu. Aspoň většinou.
Je však podstatné, že žijeme v demokratickém státu a spíše než ZAKÁZÁNO, máme většinu věcí povoleno. Což je dobře, dokud tím někoho neohrožujeme.

Ve světě je však zakázáno pár věcí, které mě vždy pobaví.
Třeba že, v Číně nesmíte jen tak vstát z mrtvých? Musíte mít povolení od vlády...
V Saudské Arábii si nesmíte zajít do kina. Od 8O. let jsou zakázany. V Brazílii nesmíte navštívít solárko. Opalování v místnosti je zakázáno. A na Novém Zélandu jsou zakázány vánoční a velikonoční reklamy.

Tohle mě prostě dostane.. Logiku v tom ani nehledejte.. Prostě to tak je! :-)
Je ale důležité, uvědomit si, proč jsou věci zakázáné a proč to neporušovat. Chráníme tím sami sebe a ostatní. Aspoň tak to vidím já. :-)


NEpředstavitelný život...

14. ledna 2015 v 18:46 | ZIP_hotos |  Lost papers
Je to vůbec možné? Dokážeme si představit život bez internetu? Představit možná ano, ale chtěli bychom takový život? Musíme si uvědomit jedno.

Snad většina lidí si hned představí život bez FaceBooku. Ale tohle není jediná věc, která internet využívá.
Komunikovat pouze verbálně je sice možné, ale nedostali bychom tak rychlý přínos informací. Přece jen, když se stane světová událost, internetové zpravodajství nás informuje mezi prvními. Televize tak rychlá není.
Jakékoliv aktuality, které se mění během hodiny, se objevují na internetu. Počasí, které já osobně vidím v televizi, mě snad nikdy neinformovalo přesně. To, že bude polojasno a občas zaprší, mi říká: Vem si deštník a lehkou bundu. Super...
Jsem v tomhle odkázána na internet.
Hudba! Ano... Nejsem jediná, která vytáhne sluchátka a poslouchá cestou do školy. Ale odkud máme hudbu? Já z internetu! Kdybych měla pokaždé kupovat CD nějakého interpreta, který má jednu skvělou písničku, tak bych utratila moc peněz a neměla bych je ani kam dávat.
Věci do školy vyřizuju přes internet. Sleduju svoje známky a na e-mailu přílohy k učení. A když už jsme u e-mailu, tak 90% má právě přes maily vyřízenou hromadu věcí. Účty, objednávky... A i e-mail se neobejde bez internetu.

Takže abych to ukončila.... Internet je v dnešní době opravdu důležitý a jeho váha je čím dál větší. Náš život je v mnoha věcech na něj odkázán.
Je však důležité, regulovat čas na internetu s jinými aktivitami a nebrat ho jako jediný přínos informací. Koupit si občas noviny neuškodí! :-)
Mějte se hezky! :)
(Obrázek pro zpestření :)) Instagram: www.instagram.com/zip_on_the_road (Více fotek.. )

Snad jen.. BE PRIDE

12. ledna 2015 v 19:56 | ZIP_hotos |  Lost papers
I want only one thing.
I want the better world! :-) Maybe it's dream... I hope, that one day, you will se ME! Not my love. My love is my thing. I'm pride of it, but you are killing me, when you hate me. You hate my love.
Please, STOP!

-------------------
Pár slov mého přítele. Doufám, že i ty neodsuzuješ lidi podle orientace. :-) Stay alive, stay beautiful! :-)

Ona.. ALE KDO?

7. ledna 2015 v 18:38 | ZIP_hotos |  Lost papers
Ráda bych vám popsala snad nejvíc tajmenou a zvláštní osobu na světě!
Říká se, že ženy jsou tajemné a a o téhle, se to dá říct s nějvětší jistotou.

Prvně, co mě zaráží, je její slovní zásoba. Nejen, že je bohatá, ale taky velmi osobní. Tedy..
Věty, které vysloví, jsou plné slov, co jsou obyčejná, ale díky jejímu zabarvení a podání, se vám zdá ta věta kouzelná.
Zvláštná je i to, jak se dokáže přizpůspbit a bavit snad s každým. Je jedno, jestli jsi největší Hipster světa, nebo "Emouš" ... Snad ke každému tématu má co říct.

Její móda... Nikdy jsem neviděla tak tvárného člověka. Nenosí doslova vše! ... Ale dokáže se sladit do svého stylu dokonale!
Snad nejvíc mě zaráží její ukazatel nálady. Nikdy nevíte, jak se vlastně cítí. A nejvíc zarážející je, jak se dokáže vše změnit během jediné minuty.

Možná si říkáte, počkat.. Takových lidí je. Nebo snad- no není nijak zajímavá, je to jen puberťačka, která se hledá...
Ale jste na omylu! Je prostě zvláštní! Kdokoliv ji pozná, nikdy toho nelituje.
Hrozně ráda bych vám ji popsala do detailu. Ale nejde to. Tohle vše ji sice tvoří, ale vlastně netvoří nic.
Tajemný člověk...