Není možné utéct

29. prosince 2014 v 11:42 | ZIP_hotos |  Lost papers
Co je vlastně smrt? Je to konec, nebo začátek?
Ano, konec života, který jsme doposud žili. Taky to může být začátek nového života.
Máme se smrti bát? Nebo se s ní máme smířit a být na ni připraveni? Je to dost individuální...

Když vám doktor oznámí, že máte rakovinu a zbývá vám pár měsíců, je to možná to nejhorší, co může být. Vědět, kdy umřete, je depresivní. Ale nic s tím neuděláte. Užijete si poslední měsíce na 1OO%, dokončíte rozdělané věci a připravíte se na konec...

Druhá možnost je, že se připravit nestihnete. Stane se autonehoda a vy nepřežijete.
Obě věci jsou smutné, ale je to přecisoučásiživota. Každou sekundu umírá tolik stovek/tisíců lidí. A přesto se smrti bojííme. Dá se před ní však utéct?

Vezmeme si v potaz závod. Vy jste závodník, který běží mezi prvními a váš soupeř, SMRT, se vás snaží dohnat. Je jasné, že když vás porazí, už nikdy nebudete na špičce a nebude se o vás nikdo zajímat. Je však možné ho porazit?
Můžete mít naběháno víc, můžete být v lepší kondici, mít lepší oblčení, větší publikum, ale on vás vždy porazí. Má tedy vůbec cenu závodit? Ale ano!
Celou dobu toho závodu, zažijete tolik věcí! Všechny překážky, které přeskočíre, všechny močály, které proběhnete a všechny ostatní soupeře, které předběhnete, to vše vám dá sílu a cítíte se šťastní.

Konec metafor. :) Smrt je součást koloběhu žvota a je nevyhnutelná. :) Nemysleme na ni, ale nebojme se! :)

Tolik o ůtěku před smrtí. Díky za přečtení! Dost těžké téma před koncem roku, takže doufám, že vás nenaladí negativně. Užijte si poslední dny! :)

Ještě tu je malá anketka, která by mě informovala, co očekáváte od dalšího roku. Klidně hoďte koment. Žádné nemažu! :) (Anketu uvidíte, když kliknete na nadpis a sjedete níž)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš zájem o více fotografií, nebo článků?

Fotografie 50% (2)
Články 50% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama