Bez válek? - VYJÁDŘI SE

15. listopadu 2014 v 13:49 | ZIP_hotos |  Lost papers
Někde mezi sny
Když zavřete oči. Co si představíte pod větou- změň svět!
Můj kamarád by nejraději všude zavedl mír a lásku a z veškerých válek by odstranil zbraně.
Je to však možné? Jde opravdu změnit svět? Opravdu se dokážeme jen hádat a dohodnout se na něčem, aniž by umřeli nevinní? ....
Nejde.
Nechceš války, chudobu, katastrofy... Nebýt válek, tak nemáme kde žít a umíráme na chudobu. Války jsou přeci očistce, které sice zabijí nevinné lidi, ale díky obětem ve válkách, máme volné prostory pro život. Díky zničeným budovám máme práci. Můžem vše vytvořit v novém.
Ano, je mi líto mrtvých, kteří se stali obětmi, jenom díky politice, náboženství. Ale změnit to opravdu nedokážeme. Uvnitř nás je zvíře, které v ohrožení zabije své blízké. Zvíře, které nedostanem pod kontrolu.

Co si myslíš ty? Můžem žít bez válek? Můžeme vymýtit chudobu? Vyjádři se! :-)

(Obrázek číče je jen malý doplněk, nehledejte souvislot.)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucká Lucká | 5. prosince 2014 v 20:47 | Reagovat

Tohle je pěkný nesmysl, války stojí miliardy korun a ničí obrovské oblasti půdy, na které se pěstují potraviny, města, která už byla vybudovaná a fungující.. kdyby se ty peníze místo zbrojení použily na inteligentní účel, planeta by ekologicky uživila veškeré lidi ;-) Navíc mi přijdou směšní lidé, co chtějí děti a čekají, že jim teda válka na ně uvolní na světě místo (?):D, proč to vůbec dělají? Proč se nestarají místo toho o ty některé lidi, co na světě živoří a pořizují si druhé, třetí, páté a desáté dítě a utrácí desetitisíce za umělé oplodnění, ačkoli planeta by si porodnost regulovala úplně sama - proč asi ubývá počet spermií? Protože je příroda chytrá. Přemýšlej člověče, ten článek je děsný, nechutný.. Souhlasím s tvým kamarádem..

2 youngphotos youngphotos | 6. prosince 2014 v 9:49 | Reagovat

Můj názor znáš...
Stojí to hromadu peněz? Peníze se točí a točí.. Vždy budou! A děti? O čem to mluvíš? Co taková Afrika? Podívej, v jakém světě se rodí, jak vypadají a jak skončí.
Ne, pro mě je válka očistec, který svět potřebuje, tvoří dějiny a nedá se bez nich existovat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama